Grupa 3-4 latki ,,Jeżyki”

Edukacja wczesnoszkolna zdalnie - pomysły i inspiracje

Propozycja zajęć zdalnych na 18.01.2022r.:

https://www.canva.com/design/DAE13SJWRLE/64wsEQZiarPz-V2vUW-52w/view?utm_content=DAE13SJWRLE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=shareyourdesignpanel

Propozycja zajęć zdalnych na 18.01.2022r.:
https://www.canva.com/design/DAE1y7UH4z4/wiLF7aCE60mVBydtDpeV-A/view?utm_content=DAE1y7UH4z4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=shareyourdesignpanel

20.12- 30.12  Zabawy kubeczkowe, Wigilia grupowa, jasełka i wspólne kolędowanie

Ostatnie dwa tygodnie roku minęły na wspaniałej zabawie oraz odliczaniu do świąt.
Na początku ćwiczyliśmy naszą koordynację wzrokowo- ruchową oraz koncentrację uwagi- układaliśmy wieże z plastikowych kubeczków. To było trudne zadanie, ale daliśmy sobie radę tworząc naprawdę wysokie budowle. Niedługo po tym przyszedł czas naszej Wigilii grupowej. Podzieliliśmy się opłatkiem, zjedliśmy pyszny obiad- barszcz oraz rybę, a także wspólnie kolędowaliśmy i uczestniliśmy w jasełkach. W tych dniach ćwiczyliśmy motorykę małą poprzez przewlekanie sznurka przez dziurki w talerzykach papierowych oraz oklejanie słoików sztucznym śniegiem. Na sam koniec roku stworzyliśmy też pracę plastyczną- fajerwerki- dzięki wydrapywaniu kształtów na specjalnych kartkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/rLrGgP2DeUqFWvS79

29.11-15.12 Psie łapki, zadania z kalendarza adwentowego i ubieranie choinki

W ostatnich dniach poczuliśmy atmosferę świąt. Stało się tak za sprawą zadań w kalendarzu adwentowym. Miedzy innymi zrobiliśmy pyszny napar jabłkowo- cynamonowy czy ułożyliśmy choinkę z klocków.  W innych dniach postanowiliśmy stworzyć ozdoby choinkowe, dlatego też ususzyliśmy pomarańcze z goździkami i wycięliśmy ozdoby z masy solnej. Te ozdoby zawiesiliśmy wspólnie na naszej choince.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/JRTkFcqwwH9uJohw6

 

 

06.12.2021- Mikołajki

Tego szczególnego dnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Zaśpiewaliśmy mu piosenkę, a on wręczył nam wspaniałe upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/sGLgBWF1nmKwQuKi6

22.11- 26.11- Witamy w teatrze, Dzień Pluszowego Misia i Piżamowe Andrzejki!

Wraz z początkiem tego tygodnia rozpoczęliśmy swoją podróż po świcie teatru. Dowiedzieliśmy się czym jest teatr, scena czy kurtyna, a także tego, jak powinniśmy zachowywać się w teatrze. Stworzyliśmy też własny teatrzyk i z zaciekawieniem wysłuchaliśmy przedstawienia o mieszkańcach podwórka. Następnie sami wcieliliśmy się w aktorów i z pomocą paluszkowych pacynek wcieliliśmy się w różne zwierzątka.
W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione pluszaki i razem z nimi bawiliśmy się cały dzień. Na koniec pomalowaliśmy gipsowe odlewy misiów i zabraliśmy je do domu.
Następnego dnia do przedszkola przyszliśmy w piżamach! Z okazji Andrzejek postanowiliśmy troszeczkę powróżyć. Wrzuciliśmy „na szczęście” monetę do wody, sprawdziliśmy co nas czeka w przyszłości, a także próbowaliśmy odgadnąć co kryje się za odlewem z wosku. Później przyszedł czas na zabawę, razem z naszymi przyjaciółmi z grupy „Kotków”. Tańczyliśmy, jedliśmy popcorn i popijaliśmy soczek. Po południu popracowaliśmy naszymi paluszkami próbując stworzyć sensoryczny, brokatowy woreczek z mydłem w środku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/zB7c5ARxAcEEjweA8


Nasz kraj – Polska 

W tym tygodniu rozmawialiśmy o Polsce. Dzieci  poznały symbole Polski, dowiedziały się jak wygląda flaga i godło naszego kraju, poznały legendę o Warszawskiej Syrence, a także wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski. Jednak w tym ważnym dla nas tygodniu , nie zabrakło czasu na ćwiczenia motoryki małej, wspólne wykonanie flagi naszego kraju z zabarwionego makaronu. Stworzyliśmy także własne instrumenty muzyczne- grzechotki w barwach patriotycznych do czego wykorzystaliśmy surowce wtórne oraz różne nasionka. Zadanie to zrealizowane zostało na potrzeby projektu „Gramy zmysłami”, w którym bierzemy udział. Wspólna praca nagrodzona została medalami „Jestem Polką/Polakiem”.

 

 

 

Szanowni Rodzice, przypominamy o przynoszeniu suchych chusteczek higienicznych(w kartoniku, do wyciągania)
na bieżący miesiąc!

02.11-05.11.2021 -> jesienny świat kolorów, Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W ostatnich dniach braliśmy udział w zajęciach z cyku „Jesienny świat kolorów”. Dzięki tym zajęciom utrwalaliśmy sobie kolory, a także liczyliśmy kropelki deszczu. Dużo emocji przyniosły zajęcia z wykorzystaniem barwników! Przeprowadziliśmy doświadczenia z kolorami- najpierw mieliśmy okazję zobaczyć jak kolory łączą się ze sobą i przechodzą z jednego kubeczka do drugiego, a następnie tworzyliśmy kolorowy deszcz poprzez wyciskanie barwników na piankę do golenia. Równie ciekawe było tworzenie grupowej pracy plastycznej- deszczowej chmury, poprzez wyklejenie kartki bibułą i watą, a następnie pryskanie wodą, tak aby stworzyć piękne krople deszczu. Aby poćwiczyć nasze rączki stworzyliśmy kolorowe parasolki.
W piątek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, dlatego wszyscy założyliśmy bajkowe stroje i rozpoczęliśmy wspólną zabawę! Po krótkich zajęciach, przyszedł czas na zabawę przy muzyce razem z naszymi przyjaciółmi z grupy „Kotków”. W tym dniu urodziny obchodził nasz kolega Tymon. Z tej okazji zaśpiewaliśmy mu sto lat i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/fbFQ1iu6K5okp4TG7

W naszym przedszkolu 07.12.2021 od godz. 8:00 do godz. 10:00 będzie możliwość indywidualnego spotkania z p. Natalią Wojtas- psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Jastrzębiu- Zdroju. Chętnych rodziców na spotkanie prosimy o zgłaszanie się do wychowawców grupy bądź Dyrekcji przedszkola.

15.10-29.10.2021 -> zabawy sensoryczne, bezpieczeństwo na drodze i Dzień dyni

Kolejne dni w przedszkolu poświeciliśmy na bliższe zapoznanie się ze zwierzętami, które mieszkają w lesie, dlatego też stworzyliśmy lisy z papierowych talerzyków, wiewiórkę z żołędziem i ułożyliśmy puzzle przedstawiające niektóre z tych zwierząt. W następnych dniach bawiliśmy się piankoliną, która bardzo dobrze ćwiczyła nasze paluszki. Okazało się to tak dobrą zabawą, że postanowiliśmy samodzielnie przygotować inną masę plastyczną- ciastolinę. W tych tygodniach bawiliśmy się także muzycznym pianinem- czyli matą która grała kiedy po niej przechodziliśmy.
Jako, że bezpieczeństwo na drodze to bardzo ważna sprawa, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, a przy okazji poćwiczyliśmy motorykę małą wyklejając papierową sygnalizację świetlną. Na koniec miesiąca przypadało święto dyni, dlatego z tej okazji pobawiliśmy się w wyszukiwanie takich samych dyń, poćwiczyliśmy buzię i język w zabawie logopedycznej, zobaczyliśmy co kryje w sobie dynia podczas zabawy badawczej, a na koniec stemplowaliśmy dynię przy pomocy patyczków i farb.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/B9eopoDrJ38uzde58

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami”

Nasza grupa bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy zmysłami”, którego głównym celem  jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci.  Założeniem projektu jest tworzenie dzieciom odpowiednich warunków do wielozmysłowego postrzegania świata, rozbudzanie kreatywności, stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych oraz tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała. Co miesiąc czeka nas realizacja poszczególnych zadań. Poniżej fotorelacja z październikowego zadania jakim była  „ŚCIEŻKA SENSORYCZNA”, nie obyło się także bez kosztowania orzechów włoskich, które napotkaliśmy na naszej ścieżce. Do zabawy zaprosiliśmy także naszych przedszkolnych przyjaciół z grupy „Kotki”

.

04.10- 15.10.2021 ZUMBA, Dzień Drzewa, „Wirusoochrona” i wiele innych…

To były bardzo aktywne dni! Rozpoczęliśmy od wspólnej nauki tańca ZUMBA razem z grupą „Kotków”.
Deszczowa pogoda zainspirowała nas do stworzenia chmurki z kropelkami w kształcie naszych rączek. Następnie porozmawialiśmy o tym dlaczego trzeba myć ręce, a także przeprowadziliśmy doświadczenie z wykorzystaniem wody, pieprzu i mydła. W tych tygodniach nie zabrakło także aktywności rozwijających motorykę małą- bawiliśmy się bibułą, makaronem, pomponikami i plasteliną oraz zabaw z instrumentami, które stymulują słuch i rozwijają uwagę słuchową. 10 października wypada święto drzewa, dlatego wspólnie odkrywaliśmy tajemnice drzew a także stworzyliśmy swoje, z wykorzystaniem farb i liści. Korzystając z darów jesieni tworzyliśmy kształty przy użyciu kasztanów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/ofz2JkDrnDHwQPqs5

27.09-01.10-> Owoce i warzywa, Alpaki, Spartakiada Przedszkolna

To był tydzień w którym wiele się działo! Zaczęliśmy od zrobienia pysznego i zdrowego soku owocowego. Później mieliśmy okazję poznać i pogłaskać dwie piękne alpaki. Kolejnego dnia czekało Nas wyzwanie sportowe, czyli Spartakiada Przedszkolna. Sprawdziliśmy swoje siły w wielu konkurencjach sportowych! Na koniec tygodnia zaprosiliśmy naszych starszych przyjaciół z grupy „Kotków” i wspólnie zrobiliśmy palmy oraz szaszłyki owocowe.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/qL65nPBbUYq3eEbr8

 

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!

 

Przedszkolne Dożynki –  „Święto Plonów” 

Tradycje i obrzędy ludowe od lat są obecne w kulturze naszego regionu i kraju. Dożynki wprowadziły dzieci w świat pracy rolnika oraz podkreśliły wartość plonów w życiu człowieka. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat darów jesieni. Gościem specjalnym uroczystości była Pani Iza, która zaprezentowała nam strój ludowy i wprowadziła nas w świat tradycji i muzyki naszego regionu. Wspólnie też zatańczyliśmy do przyśpiewki ludowej „Karliki, Karliku. Uroczystość „Święta Plonów” miała na celu rozbudzić u dzieci szacunek do pracy rolnika oraz ocalić piękną tradycję ludową, tak ważną w naszej kulturze narodowej. Rodzicom, którzy przynieśli nam dary jesieni serdecznie dziękujemy.

SERDECZNIE WITAMY NASZYCH NOWYCH PODOPIECZNYCH I ICH RODZICÓW!

Kochani, wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym rozpocznie się przygoda z przedszkolem. Bardzo ciepło witamy naszych najmłodszych przedszkolaków, którzy uczęszczać będą do grupy JEŻYKI oraz cudownych rodziców. Najmłodszym przedszkolakom życzymy radości z odkrywania świata, wesołych i beztroskich zabaw, wspaniałych przyjaźni i szybkiej adaptacji. Niech każdy spędzony w przedszkolu dzień będzie dla Was niekończącą się, ciekawą i radosną przygodą.

Pożegnanie z dzieckiem w przedszkolu jest pierwszym i najtrudniejszym zadaniem zarówno dla dziecka jak i rodzica. Rozstania bywają trudne i towarzyszy im wiele emocji. Często jest płacz, krzyk, prośby typu „nie zostawiaj mnie tutaj”. Łzy w oczach dziecka i łzy w oczach rodziców. Brzmi strasznie prawda? Jeśli nie jesteśmy odpowiednio przygotowani do tego ważnego momentu, to niestety to wydarzenie będzie dla wszystkich niezmiernie trudne. Drodzy Rodzice, dziecko nie może widzieć waszej bezradności i waszych łez. Jeśli Wy zachowacie spokój i opanowanie, to Wasze Skarby będą czuły się z nami bezpiecznie. Jak możecie pomóc sobie i dziecku? Jak przeżyć ten trudny moment i okres adaptacji? Czy istnieje jakieś magiczne zaklęcie, dzięki któremu rozstanie nie będzie trudne? Zaklęcia nie znamy, ale znamy wskazówki, które choć trochę pomogą Wam przeżyć ten bardzo trudny moment rozstania w drzwiach przedszkolnej sali.

LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY NA PIERWSZY DZIEŃ POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU:

  • piżama
  • buty na zmianę
  • zapasowe ubrania i bielizna
  • worek na ubrania
  • poduszka + kocyk  (którym dziecko swobodnie się okryje)

Prosimy, aby wszystkie rzeczy były podpisane.

Wychowawcy Grupy Jeżyki: mgr Dorota Mrózek, mgr Aleksandra Stachura

Dyżur wychowawców:

Zapraszamy na indywidualne konsultacje w każdy pierwszy piątek miesiąca w godzinach 7.30-8.00.

Pragniemy jednak podkreślić, iż jesteśmy do Państwa dyspozycji każdego dnia, więc jeśli tylko będą mieć Państwo pytania, wątpliwości, czy też jakiś problem – zachęcamy do kontaktu, zawsze służymy pomocą. 😉