Grupa 5-latki integracyjna ,,Jeżyki”

RAMBIT MIĘDZYPRZEDSZKOLNY

Kotki do boju! Takie słowami Jeżyki mobilizowały do walki  swoich starszych kolegów kibicując im na rambicie.

6 urodziny Ani

WYJŚCIE NA SPEKTAKL MUZYCZNY O MAŁEJ SYRENCE W NIEJEDNEJ PIOSENCE

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Realizując temat poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki zamieniły się w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w ziemii pozostałości szkieletów dinozaurów.

Dzień Kobiet

8 MARCA to wyjątkowy dzień. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Wszyscy chłopcy z naszej grupy  składali dziewczynkom życzenia i wręczali prezenty.

Karnawał w pełni

W tym okresie nie może zabraknąć hucznej zabawy i balu, a także przebierania się i zakładania masek. Dlatego Jeżyki postanowiły wykonać własne maski karnawałowe.

Bal karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiliśmy się 23 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach i zabawie.

Wycieczka do Pałacu w Baranowicach

Wraz z początkiem roku rozpoczęliśmy świętowanie karnawału. Była to doskonała okazja, aby  razem z grupą 6 latków wybrać się na wycieczkę do Pałacu w Baranowicach, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji przygotowanych przez panie z Centrum Edukacji Regionalnej. Dzieci zwiedziły pałac, wzięły udział w zajeciach edukacyjno-plastycznych, a także uczestniczyły w zabawie karnawałowej. Nie była to bowiem zwykła zabawa, przenieśliśmy się do dawnych lat, by zobaczyć jak dawniej bawiono się w karnawale. Dzieci  zobaczyły jak wyglądają instrumenty  muzyczne, na których kapela przygrywała w czasie zabawy karnawałowej, poznały przyśpiewki oraz tradycyjne tańce, które umilały zabawę. Wycieczka była doskonałą okazją do poznania kultury, tradycji i zwyczajów naszego regionu.

W świecie muzyki i instrumentów

6 urodziny Leonka!

Wycieczka do Bawilandii

4 grudnia- BARBÓRKA
„ RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”

Serdecznie dziękujemy mamie Piotrusia-Pani Karolinie za zaangażowanie w akcję czytelniczą i poświęcony czas. Było nam niezmiernie miło, iż zechciała Pani przeczytać naszym przedszkolakom bajki.

URODZINY MALWINKI

DZIEŃ MISIA

ZEBRANIE
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się w piątek 24 listopada o godz.16.00

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

11 LISTOPADA – PAMIĘTAMY!

HYMN POLSKI W WYKONANIU JEŻYKÓW

URODZINY TYMONA

CZYM MIERZYMY CZAS?

LAUREACI KONKURSU ,, Moja ulubiona postać z bajki”

POPOŁUDNIOWE ZABAWY SENSORYCZNE

„ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ”

URODZINY OLIWKI

PIECZENIE CHAŁKI

POLA NADZEII

ZABAWA PLASTYCZNA-DYNIA  Z CHRUPEK

ZDROWE PRZEKĄSKI-OWOCOWE SZASZŁYKI

URODZINY ALANKA

ROZWÓJ MOTORYKI MAŁEJ I DUŻEJ

DZIEŃ CHŁOPAKA

JESIEŃ W SADZIE

JESIENNE ZABAWY SENSORYCZNE

SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

DZIEŃ KROPKI

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Pierwsze dni minęły nam na poznaniu nowych przyjaciół, integracji i wspólnej zabawie. Przypomnieliśmy sobie nasze przedszkolne zasady, poznaliśmy plan dnia w przedszkolu, stworzyliśmy również kodeks grupowy. Nie mogło także zabraknąć akcentu nazwy naszej grupy, która była inspiracją do stworzenia jeżyka ze słonecznika.

W kolejnych dniach wspominaliśmy wakacje. Dzieci przyniosły pamiątki z wakacyjnych podróży, dzięki którym  poznaliśmy  wiele ciekawostek z różnych stron świata.

ABY OBEJRZEĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ, PROSZĘ KLIKNĄĆ W PONIŻSZY LINK

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI:

MGR DOROTA MRÓZEK
wtorek i środa w godz.8.30-9.00

MGR JOANNA ŁAGOŻNA
poniedziałek i piątek
w godz.8.00-8.30

MGR IZABELA KAPCIAK
poniedziałek  14:00-14:30

Jednocześnie informujemy, iż jesteśmy do Państwa dyspozycji każdego dnia oraz po wcześniejszym uzgodnieniu indywidualnego terminu konsultacji.

SERDECZNIE WITAMY!

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2023/24. Wszystkim przedszkolakom z naszej grupy życzymy radości z odkrywania świata, wesołych i beztroskich zabaw, wspaniałych przyjaźni i szybkiej adaptacji. Niech każdy spędzony w przedszkolu dzień będzie dla Was niekończącą się, ciekawą i radosną przygodą.

Pierwsze zajęcia już za nami! 😉