Grupa 5-latki integracyjna ,,Jeżyki”

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE

W ostatnim czasie gościliśmy w przedszkolu wyjątkowego gościa Panią Agnieszkę Wadas-autorkę książek dla dzieci z elementami języka hiszpańskiego. W trakcie warsztatów dzieci miały okazję poznać hiszpańskie słowa, tradycje tego kraju, a także miały okazję nauczyć się liczyć po hiszpańsku. Było to wspaniałe i wyjątkowe doświadczenie. Serdecznie dziękuję Pani Agnieszce za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, a mamie Tymona-Pani Ewie za organizację dla nas tych fantastycznych, darmowych warsztatów.


PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W ostatnim czasie odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski, w którym dzieci z naszej grupy chętnie wzięły udział. Serdecznie gratulujemy laureatom z naszej grupy: I MIEJSCE-MILENA, II MIEJSCE-ANIA, a także  wyróżnionym uczestnikom-Neli i Leonowi. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

6 URODZINY LEONARDA


Nasze zmysły

„Każdy z nas pięć zmysłów ma, masz je ty, mam i ja!”
W ostatnim tygodniu zajęcia edukacyjne skupione były  na zmysłach, które posiada człowiek: wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Dzieci utrwaliły zmysły, które ma każdy człowiek, a także poznały narządy odpowiedzialne za odbieranie bodźców z otoczenia, ich funkcje i znaczenie. Dzięki zabawom badawczym dzieci mogły zadbać o rozwój swoich zmysłów, a także uświadamiać sobie jak bardzo zmysły ułatwiają nam życie oraz, że to dzięki nim poznajemy świat. Na koniec nie mogło zabrać degustacji miodu, którego smak możemy odczuwać za pomocą języka, który odpowiedzialny jest za zmysł smaku.


6 URODZINY MILENY

6 URODZINY NELI

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji  przyłączyliśmy się do ogólnomiejskiej akcji budzenia świadomości autyzmu w Jastrzębiu-Zdroju. Akcja polegała na wyjściu z przedszkola i wręczaniu napotkanym mieszkańcom niebieskich kwiatów lub balonów.
Był to odpowiedni moment, by przypomnieć naszym przedszkolakom jak ważne są akceptacja, szacunek, czy tolerancja wobec innych osób!


 

WIELKANOCNE PISANKI 

ZAJĘCIA OTWARTE

W ostatnich dniach odwiedzili nas wyjątkowi goście-rodzice i dziadkowie, którzy wraz z dziećmi wzięli udział w świątecznych warsztatach. Wspólnie wykonaliśmy sensorycznego króliczka ze skarpetki i ryżu oraz ozdobny wianuszek świąteczny na drzwi. Dziękujemy gościom za obecność i wspólnie spędzony czas.

WSPÓLNE CZYTANIE

Dziękujemy mamie Tymona-Pani Ewie za odwiedziny, poświęcony czas i wspólne czytanie.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

 

RAMBIT MIĘDZYPRZEDSZKOLNY

Kotki do boju! Takimi słowami Jeżyki mobilizowały do walki  swoich starszych kolegów kibicując im na rambicie.


6 urodziny Ani


WYJŚCIE NA SPEKTAKL MUZYCZNY O MAŁEJ SYRENCE W NIEJEDNEJ PIOSENCE


DZIEŃ DINOZAURA 

26 lutego nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Realizując temat poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog. Przedszkolaki zamieniły się w odkrywców, którzy poszukiwali ukrytych w ziemii pozostałości szkieletów dinozaurów.


Dzień Kobiet 

8 MARCA to wyjątkowy dzień. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Wszyscy chłopcy z naszej grupy  składali dziewczynkom życzenia i wręczali prezenty.

Karnawał w pełni

W tym okresie nie może zabraknąć hucznej zabawy i balu, a także przebierania się i zakładania masek. Dlatego Jeżyki postanowiły wykonać własne maski karnawałowe.


Bal karnawałowy 

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiliśmy się 23 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach i zabawie.


Wycieczka do Pałacu w Baranowicach

Wraz z początkiem roku rozpoczęliśmy świętowanie karnawału. Była to doskonała okazja, aby  razem z grupą 6 latków wybrać się na wycieczkę do Pałacu w Baranowicach, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji przygotowanych przez panie z Centrum Edukacji Regionalnej. Dzieci zwiedziły pałac, wzięły udział w zajeciach edukacyjno-plastycznych, a także uczestniczyły w zabawie karnawałowej. Nie była to bowiem zwykła zabawa, przenieśliśmy się do dawnych lat, by zobaczyć jak dawniej bawiono się w karnawale. Dzieci  zobaczyły jak wyglądają instrumenty  muzyczne, na których kapela przygrywała w czasie zabawy karnawałowej, poznały przyśpiewki oraz tradycyjne tańce, które umilały zabawę. Wycieczka była doskonałą okazją do poznania kultury, tradycji i zwyczajów naszego regionu.

W świecie muzyki i instrumentów


6 urodziny Leonka!

MIKOŁAJKI


Wycieczka do Bawilandii


4 grudnia- BARBÓRKA
„ RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”

Serdecznie dziękujemy mamie Piotrusia-Pani Karolinie za zaangażowanie w akcję czytelniczą i poświęcony czas. Było nam niezmiernie miło, iż zechciała Pani przeczytać naszym przedszkolakom bajki.

URODZINY MALWINKI


DZIEŃ MISIA 

ZEBRANIE
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się w piątek 24 listopada o godz.16.00


20 listopada
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA


11 LISTOPADA – PAMIĘTAMY!

HYMN POLSKI W WYKONANIU JEŻYKÓW

 

URODZINY TYMONA

CZYM MIERZYMY CZAS?


LAUREACI KONKURSU ,, Moja ulubiona postać z bajki”

POPOŁUDNIOWE ZABAWY SENSORYCZNE

„ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ”


URODZINY OLIWKI

PIECZENIE CHAŁKI

POLA NADZEII

ZABAWA PLASTYCZNA-DYNIA  Z CHRUPEK

ZDROWE PRZEKĄSKI-OWOCOWE SZASZŁYKI

URODZINY ALANKA


ROZWÓJ MOTORYKI MAŁEJ I DUŻEJ

DZIEŃ CHŁOPAKA

JESIEŃ W SADZIE

JESIENNE ZABAWY SENSORYCZNE


SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


DZIEŃ KROPKI


PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU 

Pierwsze dni minęły nam na poznaniu nowych przyjaciół, integracji i wspólnej zabawie. Przypomnieliśmy sobie nasze przedszkolne zasady, poznaliśmy plan dnia w przedszkolu, stworzyliśmy również kodeks grupowy. Nie mogło także zabraknąć akcentu nazwy naszej grupy, która była inspiracją do stworzenia jeżyka ze słonecznika.

W kolejnych dniach wspominaliśmy wakacje. Dzieci przyniosły pamiątki z wakacyjnych podróży, dzięki którym  poznaliśmy  wiele ciekawostek z różnych stron świata.

 

ABY OBEJRZEĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ, PROSZĘ KLIKNĄĆ W PONIŻSZY LINK

https://photos.app.goo.gl/dJoVhhLYYCeSzdrx6

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE Z NAUCZYCIELAMI:

MGR DOROTA MRÓZEK 
wtorek i środa w godz.8.30-9.00

MGR JOANNA ŁAGOŻNA
poniedziałek i piątek
w godz.8.00-8.30

MGR IZABELA KAPCIAK
poniedziałek  14:00-14:30

Jednocześnie informujemy, iż jesteśmy do Państwa dyspozycji każdego dnia oraz po wcześniejszym uzgodnieniu indywidualnego terminu konsultacji.

SERDECZNIE WITAMY!

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2023/24. Wszystkim przedszkolakom z naszej grupy życzymy radości z odkrywania świata, wesołych i beztroskich zabaw, wspaniałych przyjaźni i szybkiej adaptacji. Niech każdy spędzony w przedszkolu dzień będzie dla Was niekończącą się, ciekawą i radosną przygodą.

Pierwsze zajęcia już za nami! 😉