Grupa 4-latki integracyjna ,,Jeżyki”

 

Zima w pełni…Urodziny Leonka

Podczas zajęć dzieci poznały opowiadania, wiersze, piosenki związane z Zimą, jej urokami, a także niebezpieczeństwami. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowym dzieci zostały uwrażliwione na niebezpieczeństwa wynikające z zabaw w niedozwolonych miejscach, wspólnie przypomnieliśmy sobie  podstawowe zasady aktywnego spędzania czasu wolnego. Miało to na celu uświadomienie konieczności przestrzegania podstawowych zasad prawidłowego korzystanie z sanek, łyżew, nart.  Przypomnieliśmy sobie także o odpowiedzialności za środowisko i konieczności dokarmiania zwierząt zimą. Dzieci utrwaliły nazwy i wygląd ptaków i zwierząt, poznały sposoby dokarmiania, dowiedziały się także co to takiego paśnik.

W styczniu do naszego przedszkola zawitało kino sferyczne. Filmy sferyczne – niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º, dzięki niemu  wkraczamy do świata pełnego tajemnic. Uczestniczyliśmy w seansie Kosmiczna Przygoda Cocomong’a.

W ostatnim czasie nasz kolega Leonek  obchodził swoje 5 urodzinki. Był to dzień pełen radości i wspaniałej zabawy.


Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link

https://photos.app.goo.gl/neoxTXvMLm1N2Yd19

Uwielbiamy ruch!

Wszystkie zajęcia i zabawy ruchowe oraz ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają za zadanie rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej, sprawności motorycznej w zakresie szybkości, skoczności, zwinności i zręczności, kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Aktywność ruchowa stanowi istotny warunek prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego; poprawia ogólną sprawność organizmu i wytrzymałość na zmęczenie.
Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link

https://photos.app.goo.gl/72sfQNCg54iGosen7

 

WGILIA – WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE 

Był to dzień wyjątkowy dla wszystkich. Rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, następnie dekorowaliśmy świąteczne ciasteczka, po czym zasiedliśmy przy wspólnym stole, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, wspólnie świętować i kolędować. Był to magiczny dzień. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w organizacje i poczęstunek! Życzymy zdrowych, wesołych świąt!

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link https://photos.app.goo.gl/YBQH2tBA4TqVvKRP7

 

 


MIKOŁAJKI

 


Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/8dtdp9Pm1yG3Fyy4A

11 LISTOPADA – PAMIĘTAMY!

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

W  ostatnich dniach grupa poznawała nasze symbole narodowe: godło, flagę i hymn. Z tej okazji wykonaliśmy pracę plastyczną-flagę naszego kraju, z kolei na  uroczystej akademii z dumą wszystkie przedszkolaki  w odpowiedniej postawie odśpiewały hymn  w ramach ogólnomiejskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Wiemy także, że nasze symbole narodowe traktujemy z szacunkiem i godnością.

W ostatnich dniach nasz przyjaciel z grupy – Tymuś obchodził swoje urodzinki. Był to dzień pełen radości, słodkości i zabawy.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/NMaHPjHTqCS9GdDB7

RUCH TO ZDROWIE!

Ruch jest potrzebny, aby nasz organizm utrzymać w dobrym zdrowiu. Sprawia, że jesteśmy silniejsi oraz bardziej wytrzymali na zmęczenie. Aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ nie tylko na nasze ciało – poprawia ona także samopoczucie i zapewnia dobry nastrój. Pozwala też na zachowanie odpowiedniej wagi ciała. Dlatego przedszkolaki z naszej grupy chętnie uczestniczą we wszelkich aktywnościach ruchowych.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu.
Z tej okazji, 5 listopada dzieci z naszej grupy wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebrane były w bajkowe stroje i uczestniczyły w prezentacji strojów na czerwonym dywanie. 🙂 A na zakończenie dnia odbyło się mini disco w bańkach mydlanych. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabaw, a uśmiech na twarzach dzieci  był najlepszym tego dowodem.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/8qvyxH5EZvumD65N9


 

 


 

 

 

 

Z TYM JESIENNYM WIATREM TAŃCZĄ SOBIE LIŚCIE…

Z tym jesiennym wiatrem
tańczą sobie liście,
tańczą sobie tańczą
czerwone złociście.

Z tym jesiennym wiatrem
odtańczą daleko,
i nie skończą tańczyć,
aż za siódmą rzeką.

Aż za siódmą rzeką,
Aż za siódma górą,
Aż je śnieg przykryje
Grubą, białą chmurą

Jesień to najpiękniejsza i najbardziej kolorowa  pora roku, dlatego każdego dnia korzystamy z  okazji, by podziwiać piękno zmieniającej się przyrody. Dary Pani Jesieni są dla nas pomocne w nabywaniu kompetencji matematycznych, klasyfikowaniu oraz różnicowaniu. Nie mogło także zabraknąć jesiennych pracy plastycznych, postanowiliśmy, więc rysować na liściach kapusty drzewo, aby następnie odbić je na kartce. Wykonaliśmy także ślimaczki z kasztanów.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/QjhLwVh74m1EXrit5

KAŻDEGO DNIA ŚWIETNIE SIĘ BAWIMY, ALE TEŻ WSPANIALE PRACUJEMY…

Każdy dzień w przedszkolu to okazja to nabywania wiedzy, doświadczania, eksperymentowania. Jest  to także czas wspaniałej zabawy.  W ostatnich dniach poznaliśmy dary Pani Jesieni, segregowaliśmy je według koloru, odgadywaliśmy ich kształty, rozpoznawaliśmy po dotyku. Nie mogło także zabraknąć eksperymentowania z kolorami, była to świetna okazja do malowania na mleku. Uwielbiamy także zabawę na magicznym dywanie, który jest dla nas okazją do usprawniania percepcji wzrokowej, spostrzegawczości i współpracy.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/2XFSCwskRs91dTBG9

WIZYTA W KINIE

Wizyta w kinie to wydarzenie kulturalne zarówno dla małych i dużych widzów. Dla najmłodszych jest swojego rodzaju przygodą, która może zostawić wiele niezapomnianych wzruszeń i pozytywnych emocji. Z uwagą wszystkie Jeżyki obejrzały film „Pies w rozmiarze XXL”.

SADZENIE ŻONKILI

Przedszkolaki kolejny raz wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” . Jest to program pozyskujący pieniądze na działanie Hospicjum. Pierwszym etapem realizacji programu jest wspólne sadzenie cebulek żonkili. Dlaczego cebulek żonkili? – Żonkil jest symbolem nadzieli na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. My chcemy uczyć dzieci już od najmłodszych lat ich życia nieść pomoc i dobro innym, aby później dobro do nich wróciło.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/carEd5MxaZsafu289

DZIEŃ CHŁOPAKA

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!”

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopcówktóre obchodzimy 30 września.

W kolejnych dniach świętowaliśmy urodziny Alanka. Był to dzień pełen zabawy i słodkości.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/nb7DyUrrYBiZimBB7

 

DZIEŃ JABŁKA

Obchody Dnia Jabłka w naszej grupie rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku oraz odmian. Dzieci dowiedziały się ,że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać o tym, aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Skąd się biorą jabłka? Na to pytanie dzieci mogły odpowiedzieć na podstawie układanej  historyjki obrazkowej „Od pestki do jabłka”. Następnie przygotowaliśmy naturalny sok ze świeżych jabłek. Był pyszny i zdrowy!
Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/C14sWM34T8B34Rf57

 

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

„Z wielkim koszem idzie jesień po lesie.Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?”

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata. 23 września wspólnie świętowaliśmy Pierwszy Dzień Jesieni. Była to wspaniała okazja, aby wybrać się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu darów jesieni, a tak by obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie.

OWOCE SĄ PYSZNE I ZDROWE 

Smaczne są i zdroweowoce kolorowe!  Tematem jednego z tygodnia października były owoce. Dzieci rozwiązywały zagadki na ich temat, przeliczały, poznawały je wszystkimi zmysłami, a następnie opisywały owoce. Wspólnie przyrządziliśmy także pyszną sałatkę owocową.

CHCEMY BYĆ BEZPIECZNI NA DRODZE!

We wrześniu odbyły się także zajęcia związane z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Zarówno podczas zajęć w sali jak i w czasie spaceru ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/zqonzeAdogphycRv8

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia świętowaliśmy i my. Dzieci brały udział w zabawach i wspólnych tańcach. Nie mogło także zabraknąć drobnych upominków dla naszych Jeżyków.

CZAS WSPÓLNEJ ZABAWY

Pierwsze dni i tygodnie w przedszkolu już za nami.  Wspólnie spędzony czas, to doskonała okazja do integracji, wspólnej zabawy i pierwszych przyjaźni. Zabawa to podstawowa forma aktywności każdego dziecka, dlatego każdego dnia dbamy o stwarzanie warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń i nowych umiejętności dzieci.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.

https://photos.app.goo.gl/rzzoC8TZCx8HHVgg8

DZIEŃ KROPKI

15 września dzieci z naszej grupy uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Doskonaliśmy percepcję wzrokową a także usprawnialiśmy rączki, które segregowały kolorowe pomponiki wykorzystując klamerki. Dzieci pokolorowały także swoją magiczną kropkę, która „ożyła” na naszej kartce papieru. A na podsumowanie dnia czekała na nas kropeczkowa fotobudka. Był to magiczny dzień pełen kolorowej zabawy i magii.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

16 września tradycyjnie jak co roku Jeżyki uczestniczyły   w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.  Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Aby obejrzeć więcej zdjęć, należy kliknąć w poniższy link.
https://photos.app.goo.gl/DCQ2uMgrciqAGR4A8

SERDECZNIE WITAMY NASZYCH  PODOPIECZNYCH I ICH RODZICÓW!

Bardzo ciepło witamy naszych  przedszkolaków, którzy uczęszczać będą do grupy JEŻYKI oraz wszystkich rodziców. Wszystkim 4 latkom z naszej grupy życzymy radości z odkrywania świata, wesołych i beztroskich zabaw, wspaniałych przyjaźni i szybkiej adaptacji. Niech każdy spędzony w przedszkolu dzień będzie dla Was niekończącą się, ciekawą i radosną przygodą.