Grupa 3-4 latki ,,Jeżyki”

Wychowawcy Grupy Jeżyki:
mgr Dorota Mrózek  mgr Aleksandra Stachura

Dyżur wychowawców:
Zapraszamy na indywidualne konsultacje w każdy pierwszy piątek miesiąca w godzinach 7.30-8.00. Pragniemy jednak podkreślić, iż jesteśmy do Państwa dyspozycji każdego dnia, więc jeśli tylko będą mieć Państwo pytania, wątpliwości, czy też jakiś problem – zachęcamy do kontaktu, zawsze służymy pomocą. 😉

 


Zajęcia z języka angielskiego odbywają się w każdy wtorek w godz.14.00-14,30.

04.10- 15.10.2021 ZUMBA, Dzień Drzewa, „Wirusoochrona” i wiele innych…

To były bardzo aktywne dni! Rozpoczęliśmy od wspólnej nauki tańca ZUMBA razem z grupą „Kotków”.
Deszczowa pogoda zainspirowała nas do stworzenia chmurki z kropelkami w kształcie naszych rączek. Następnie porozmawialiśmy o tym dlaczego trzeba myć ręce, a także przeprowadziliśmy doświadczenie z wykorzystaniem wody, pieprzu i mydła. W tych tygodniach nie zabrakło także aktywności rozwijających motorykę małą- bawiliśmy się bibułą, makaronem, pomponikami i plasteliną oraz zabaw z instrumentami, które stymulują słuch i rozwijają uwagę słuchową. 10 października wypada święto drzewa, dlatego wspólnie odkrywaliśmy tajemnice drzew a także stworzyliśmy swoje, z wykorzystaniem farb i liści. Korzystając z darów jesieni tworzyliśmy kształty przy użyciu kasztanów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/ofz2JkDrnDHwQPqs5

27.09-01.10-> Owoce i warzywa, Alpaki, Spartakiada Przedszkolna

To był tydzień w którym wiele się działo! Zaczęliśmy od zrobienia pysznego i zdrowego soku owocowego. Później mieliśmy okazję poznać i pogłaskać dwie piękne alpaki. Kolejnego dnia czekało Nas wyzwanie sportowe, czyli Spartakiada Przedszkolna. Sprawdziliśmy swoje siły w wielu konkurencjach sportowych! Na koniec tygodnia zaprosiliśmy naszych starszych przyjaciół z grupy „Kotków” i wspólnie zrobiliśmy palmy oraz szaszłyki owocowe.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pod poniższym linkiem:
https://photos.app.goo.gl/qL65nPBbUYq3eEbr8

SESJA FOTOGRAFICZNA DO KALENDARZA

W najbliższy piątek 1.10.2021 r. przedszkole odwiedzi fotograf, który wykona dzieciom zdjęcia do kalendarza. Proszę ubrać w tym dniu dzieci według własnego uznania.

UWAGA: ZMIANA TERMINU – informujemy, iż przyczyn od nas niezależnych sesja zdjęciowa odbędzie się dopiero 27.10.2021

 

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!

 

Przedszkolne Dożynki –  „Święto Plonów” 

Tradycje i obrzędy ludowe od lat są obecne w kulturze naszego regionu i kraju. Dożynki wprowadziły dzieci w świat pracy rolnika oraz podkreśliły wartość plonów w życiu człowieka. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat darów jesieni. Gościem specjalnym uroczystości była Pani Iza, która zaprezentowała nam strój ludowy i wprowadziła nas w świat tradycji i muzyki naszego regionu. Wspólnie też zatańczyliśmy do przyśpiewki ludowej „Karliki, Karliku. Uroczystość „Święta Plonów” miała na celu rozbudzić u dzieci szacunek do pracy rolnika oraz ocalić piękną tradycję ludową, tak ważną w naszej kulturze narodowej. Rodzicom, którzy przynieśli nam dary jesieni serdecznie dziękujemy.

Świętowaliśmy i my…😍 naszym cudownym przedszkolakom życzymy, aby dni spędzone w przedszkolu były dla Was niezapomnianą przygodą. Z radością i zaciekawieniem odkrywajcie piękno i wspaniałość otaczającego świata.

 

PIERWSZE WSPÓLNE CHWILE I CZAS DOBREJ ZABAWY 😀
Pewnie wszyscy rodzice zastanawiają się jak spędzamy wspólnie czas. Muszę  przyznać, iż jestem  bardzo dumna z całej naszej grupy, bowiem pierwsze wspólne tygodnie już za nami, a czas adaptacji dzieci w przedszkolu upływa naprawdę miło. Już prawie cała grupa do sali wchodzi z uśmiechem na twarzy, a wspólny czas wykorzystujemy na świetną zabawę. Dzieci zaczynają się integrować, a my obserwujemy jak kształtują się ich relacje i nawiązują pierwsze przyjaźnie.

 


Wiewióreczka
…ćwiczymy sprawność paluszków i precyzję ruchów, a także pracujemy nad cierpliwością i koncentracją. A oto efekty naszej pracy!

15 września obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa. Tego dnia ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek. Dzieci wykonały także biedroneczkę, na której paluszkami malowały kropki.

 

Drodzy Rodzice,

niestety z przyczyn niezależnych od nas „DOŻYNKI PRZEDSZKOLNE” zostały przeniesione na

PONIEDZIAŁEK 20.09.2021
Prosimy, aby dzieci przynosiły Dary Jesieni, a w poniedziałek 1 ziemniaka 🙂

Pierwsze tygodnie w przedszkolu upłynęły nam na świetnej zabawie, wspólnym zdobywaniu wiedzy i nabywaniu nowych umiejętności oraz doświadczeń. Od pierwszych dni wszyscy się angażujemy i wspaniale razem pracujemy 😊

SENSORYCZNE ZAGADKI…czyli dotykam, wącham, oglądam, kosztuję. Jak pachnie mięta?Jakiego koloru jest gruszka?Czy cytryna jest kwaśna? Jaki kształt ma pomarańcza ?Wszyscy razem szukaliśmy odpowiedzi na wszystkie te pytania.Wspólnie poznajemy i opisujemy  owoce, aby następnie wybrać tylko te, z których wspólnie przyrządzimy pyszną lemoniadę. No i oczywiście nie mogło obyć się bez degustacji tego pysznego i zdrowego napoju. Było świeżo-zdrowo-owocowo!

Choć przedszkolak ze mnie mały-to bohater w walce o czystość planety doskonały! Pierwsze z zaciekawieniem poznawaliśmy właściwości szumiących worków i rękawiczek, aby później wyruszyć na miasto i wziąć udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

W wakacyjnych nastrojach układamy latawce i poznajemy figury geometryczne. Wspólna zabawa to idealny czas do wzajemnego poznawania i integracji.

Wakacyjne wspomnienia…i to co Szkraby lubią najbardziej… LODY…w słodkim nastroju ćwiczymy nasze małe rączki, liczymy i utrwalamy kolory😊

Nie mogło być inaczej, nasza pierwsza praca to oczywiście „JEŻYK


ZEBRANIE DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice, dnia 06.09.2021r (poniedziałek) o godzinie 16:00 odbędzie się zebranie organizacyjne z wychowawcami grupy.

SERDECZNIE WITAMY NASZYCH NOWYCH PODOPIECZNYCH I ICH RODZICÓW!

Kochani, wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym rozpocznie się przygoda z przedszkolem. Bardzo ciepło witamy naszych najmłodszych przedszkolaków, którzy uczęszczać będą do grupy JEŻYKI oraz cudownych rodziców. Najmłodszym przedszkolakom życzymy radości z odkrywania świata, wesołych i beztroskich zabaw, wspaniałych przyjaźni i szybkiej adaptacji. Niech każdy spędzony w przedszkolu dzień będzie dla Was niekończącą się, ciekawą i radosną przygodą.

Pożegnanie z dzieckiem w przedszkolu jest pierwszym i najtrudniejszym zadaniem zarówno dla dziecka jak i rodzica. Rozstania bywają trudne i towarzyszy im wiele emocji. Często jest płacz, krzyk, prośby typu „nie zostawiaj mnie tutaj”. Łzy w oczach dziecka i łzy w oczach rodziców. Brzmi strasznie prawda? Jeśli nie jesteśmy odpowiednio przygotowani do tego ważnego momentu, to niestety to wydarzenie będzie dla wszystkich niezmiernie trudne. Drodzy Rodzice, dziecko nie może widzieć waszej bezradności i waszych łez. Jeśli Wy zachowacie spokój i opanowanie, to Wasze Skarby będą czuły się z nami bezpiecznie. Jak możecie pomóc sobie i dziecku? Jak przeżyć ten trudny moment i okres adaptacji? Czy istnieje jakieś magiczne zaklęcie, dzięki któremu rozstanie nie będzie trudne? Zaklęcia nie znamy, ale znamy wskazówki, które choć trochę pomogą Wam przeżyć ten bardzo trudny moment rozstania w drzwiach przedszkolnej sali.

LISTA NIEZBĘDNYCH RZECZY NA PIERWSZY DZIEŃ POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU:

  • piżama
  • buty na zmianę
  • zapasowe ubrania i bielizna
  • worek na ubrania
  • poduszka + kocyk  (którym dziecko swobodnie się okryje)

Prosimy, aby wszystkie rzeczy były podpisane.

Wychowawcy Grupy Jeżyki: mgr Dorota Mrózek, mgr Aleksandra Stachura

Dyżur wychowawców:

Zapraszamy na indywidualne konsultacje w każdy pierwszy piątek miesiąca w godzinach 7.30-8.00.

Pragniemy jednak podkreślić, iż jesteśmy do Państwa dyspozycji każdego dnia, więc jeśli tylko będą mieć Państwo pytania, wątpliwości, czy też jakiś problem – zachęcamy do kontaktu, zawsze służymy pomocą. 😉