Grupa 4-latki integracyjna ,,Jeżyki”

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.  Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia świętowaliśmy i my. Dzieci brały udział w zabawach i wspólnych tańcach. Nie mogło także zabraknąć drobnych upominków dla naszych Jeżyków.

CZAS WSPÓLNEJ ZABAWY

Pierwsze dni i tygodnie w przedszkolu już za nami.  Wspólnie spędzony czas, to doskonała okazja do integracji, wspólnej zabawy i pierwszych przyjaźni. Zabawa to podstawowa forma aktywności każdego dziecka, dlatego każdego dnia dbamy o stwarzanie warunków sprzyjających nabywaniu doświadczeń i nowych umiejętności dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, klikając w poniższy link.

DZIEŃ KROPKI

15 września dzieci z naszej grupy uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Doskonaliśmy percepcję wzrokową a także usprawnialiśmy rączki, które segregowały kolorowe pomponiki wykorzystując klamerki. Dzieci pokolorowały także swoją magiczną kropkę, która „ożyła” na naszej kartce papieru. A na podsumowanie dnia czekała na nas kropeczkowa fotobudka. Był to magiczny dzień pełen kolorowej zabawy i magii.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

16 września tradycyjnie jak co roku Jeżyki uczestniczyły   w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.  Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Kropki i Sprzątania Świata, klikając w poniższy link.

SERDECZNIE WITAMY NASZYCH  PODOPIECZNYCH I ICH RODZICÓW!

Bardzo ciepło witamy naszych  przedszkolaków, którzy uczęszczać będą do grupy JEŻYKI oraz wszystkich rodziców. Wszystkim 4 latkom z naszej grupy życzymy radości z odkrywania świata, wesołych i beztroskich zabaw, wspaniałych przyjaźni i szybkiej adaptacji. Niech każdy spędzony w przedszkolu dzień będzie dla Was niekończącą się, ciekawą i radosną przygodą.