Grupa 6-latki integracyjne „Wiewiórki”

Zakończenie przedszkola

https://drive.google.com/file/d/1rI8GXhGCm8Z6RqGwhn7hMI–o5zeC2QJ/view?usp=drivesdk

Dyskoteka pożegnalna

   

Dzień Dziecka w Bawilandii

Urodziny Franka

Dla Mamy i Taty

https://www.canva.com/design/DAFBv0qtAKE/pKHG62apNYEG44Aw8eusIw/watch?utm_content=DAFBv0qtAKE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

Koncert w Szkole Muzycznej

Plener malarski „Patrzę na moje miasto”

Tematem pracy plastycznej było przedstawienie za pomocą środków plastycznych pejzażu, budynku, zabytku lub innego atrakcyjnego miejsca w mieście w okolicy swojego przedszkola.

Dzień Strażaka

4 maja w całej Polsce obchodziliśmy dzień Strażaka. Tego dnia dzieci poznały prawdziwych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej – Ruptawa. Strażacy przybliżyli przedszkolakom swój zawód oraz  opowiedzieli, jak trudna i zagrażająca życiu jest to praca.

 

Festiwal Radości- Bal kwiatów i skrzatów

Podczas Festiwalu Radości dzieci zaprezentowały swój występ artystyczny w sali kinowej MOK-u.

Urodziny Franka i Gabrysia

Urodziny Kingi i Mikołaja

 

Święto Flagi

W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dzieci dowiedziały się, że flaga jest jednym z bardzo ważnych znaków narodowych dla każdego Polaka. Wykonały pracę plastyczną.

Bratki- Wiosenne kwiatki

Dzieci wzięły udział w sadzeniu bratków przed budynkiem przedszkola. Przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę przyrodniczą poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z przyrodą, a także uwrażliwiły się na piękno otaczającej przyrody i rozwijały umiejętności pielęgnowania założonej rabatki.

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Urodziny Jessicy

Spotkanie z folklorem

Światowy Dzień Wody

Pierwszy Dzień Wiosny

      

Hodowla fasoli

 

Dzień Kobiet

                                                                      „Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.                                                                          I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości”

Tłusty Czwartek

Idealne pączki z masy solnej Mrugnięcie Dzieci pączka ugniatały, wałkowały i turlały, potem je ślicznie udekorowały.

 

Wizyta policjantów w przedszkolu

Tego dnia policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa. Celem pogadanki było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię .

Walentynki

14 lutego był dla sześciolatków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Nie zabrakło  spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

        

 

 

Prace dzieci można wysyłać na e-maila pp14wiewiorki@wp.pl:

Propozycja zajęć zdalnych na 10.02.2022r.:—>10.02.2022

Propozycja zajęć zdalnych na 09.02.2022r.:—>09.02.2022

Propozycja zajęć zdalnych na 08.02.2022r.:—>08.02.2022

„ABC Ekonomii”- projekt mający za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej dzieci

„Obrazy malowane nożyczkami” – wg Henri Matisse, piękno i harmonia przy użyciu nożyczek i kolorowego papieru/gazet.

Urodziny Oli i Konrada

 

Nauczanie zdalne

Prace dzieci można wysyłać na e-maila pp14wiewiorki@wp.pl:

Propozycja zajęć zdalnych na 26.01.2022r.:—>28.01.2022r

Propozycja zajęć zdalnych na 26.01.2022r.:—>27.01.2022r

Propozycja zajęć zdalnych na 26.01.2022r.: —>26.01.2022r.

Propozycja zajęć zdalnych na 25.01.2022r.: —>25.01.2022r

Propozycja zajęć zdalnych na 24.01.2022r.: —> 24.01.2022r.

 

Dzień Babci i Dziadka

https://www.canva.com/design/DAE2FrDayEE/gIFgRDxKWBsbHwE4DaAqUA/watch?utm_content=DAE2FrDayEE&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton

Malowanie na mleku

W naszej grupie ostatnio były organizowane zajęcia artystyczne. Eksperyment zainspirowany twórczością Wojciecha Fangora. Dzieci  poznały zastosowanie mleka nie tylko jako produktu spożywczego ale także jako produkt artystyczny.

Sudoku

Sudoku z Władysławem Ślewinskim. Gra logiczna polegajaca na uzupełnianiu diagramu. Łamigłówki i logiczne myślenie to coś co Wiewióreczki uwielbiają;)

Bal karnawałowy 2022

Niedawno w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawłowy. Dzieci bawiły się doskonale. Były śmiechy, tańce i wszelakiego rodzaju zabwy karnawałowe. Dzieci prezentowały piękne stroje i doskonałe tańce;)

Urodzinki Krzysia

 

Urodzinki Hani

 

Jasełka 2021

W dniu 21.12.2021 grupa Wiewióreczki zorganizowała ,,Jasełka”. Dzieci pięknie zagrały, zaśpiewały i przedstawiły swoje role.

 

https://photos.app.goo.gl/FfyXvCrfHQRcrpmX6

Wigilijka

W wtorek w naszej grupie odbyła się Wigilijka. Dzieci  zasiadły do wspólnego stołu i smakowały wigilijnych potraw przygotowanych przez Panie Kucharki;) Wiewiórki wspólnie spędzały ten miły i świateczny czas podczas kolendowania.

Coraz bliżej Święta…

21 GRUDNIA (wtorek) nasze przedszkolaki będą świętować Wigilię, 6-latki przedstawią Jasełka, po nich wszystkich zaprosimy do wspólnego kolędowania, a nasze Panie kucharki przygotują tradycyjne dania Wigilijne. Fotorelacje i nagranie umieścimy na stronie internetowej.

 

Urodzinki Dawida

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Urodzinki Adasia i Adasia 🙂

 

ZAJĘCIA ZDALNE 1.12-6.12.2021 r.

1.12.2021 r. –> Moje zainteresowania

2.12.2021 r. –> Jestem kreatywny, moje zainteresowania

3.12.2021 r. –> Lodowa kraina

6.12.2021 r. –> Kochamy Mikołaja!

 

Andrzejki

W tym tygodniu obchodziliśmy imieniny Andrzeja. W tym dniu  grupa wiewióreczki miała piżamowy bal. Było kino z popcornem oraz wróżby. Dzieci doskonale się bawiły i rozwijały swoja umiejętności taneczne.

 

 

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2021 w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci miały możliwość skorzystania z foto budki. Każdy samodzielnie i pięknie wykonał misia z wykorzystaniem papieru i balonu. Dodatkowo było wile gier, zabaw i zajęć dydaktycznym w tym dniu. Dzieci dobrze się bawiły świętując ten wyjątkowy dzień.

 

Laureaci konkursów

W miesiacach wrzesień I  pażdziernik w naszym przedszkolu realizowaliśmy konkursy dla dzieci z zakresu edukacji regionalnej i ekologiczno-przyrodniczej. Konkursy realizowane były z projektu ,,NA JASTRZĘBSKIM SZLAKU-PODRÓŻE W CZASIE” . Naszym zdolnym Wiewióreczkom gratulujemy 😉

  1. Legendy Polskie
  2. Pani Jesień chodzi po lesie

3. Tak to sie zaczyna- ja i moja rodzina

4. Herb mojego miasta

 

Pokaz mody barokowej

Dziś dzieciaki z naszje grupy miały zajęcia przybliżające im mode barkową. Dzieci  uczyły sie o postawie rycerza oraz damy dworu. Zadaniem wiewióreczek było zaprojektowanie strojów z dawnych lat w ciągu 5 minut. Dzieci nastepnie zaprezentowały przygotowane stroje i zatańczyli do barokowej muzyki.

Światowy Dzień Powietrza

W dniu 15.11.2021 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Powietrza. Dzieci zdobyły wiedzę na temat wpływu jakości powietrza na nasze zdrowie, rozmawialiśmy o tym, że świeże powietrze służy zdrowiu. Dzieci wykonały eksperymenty i brały  udział w zabawach badawczych związanych  z powietrzem.

 

Dzień Niepodleglości
11 Listopada

Wiewióreczki w tamtym tygodniu uczyły się o Polsce oraz o Dniu Niepodleglości. Głośno i pieknie odspiewały Hymn Polski. Dodatkowo wykonały kotyliony czerwono -biale, drzewa i praca wziązana z hymnem.

 

Dzień Postaci z Bajek

W piatek obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu było dużo śmiechu, zabawy i radości. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się w teatrzyk oraz tańczylismy do wybranych utworów dziecięcych.

Konkurs ,,Herb mojego miasta”

Serdecznie zachęcamy do udzialu w konkursie plastycznym ,,Herb mojego miasta”

Pożegnanie Pani Izy

Dziekuje za wspaniałe lata moje kochane Wiewióreczki;)

Polska nasz kraj

W zeszłym tygodniu omawialiśmy tematykę związaną  z Polską. Dzieci uczyły się jak prawidłowo adresować pocztówki.

Jesienne wrzosy

Podczas zajęć dydaktycznych uczyliśmy się o jesiennych pejzażach. Dzieci miały szanse zobaczyć jesienne kwiaty w malarstwie. W ramach zajęć dzieci rozbudzały swóją estetykę pracy. Poszerzały wiedzę o sztuce oraz malarstwie.

Akcja Dzieciaki-Mleczaki

Wiewióreczki wzieły udział w prozdrowotnej akcji ,,Dzieciaki-Mleczaki”. Dowiedziały się, jak ważne w naszym życiu sa witaminy i w jakim jedzeniu je znajdujemy. Poznały instrukcje jak dokładnie myć zęby rano i wieczorem oraz jak dbać o swoje zdrowie.

Jesienne lampiony

W wtorek w naszej grupie odbyły się zajęcia techniczne. Dzieci z starych słoików zrobiły jesienne lampiony.  Wykorzystaliśmy do tego słoiki, dary jesieni oraz farby. Dzieci samodzielnie wiązały sznurek u góry słoika.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14.10.2021 nasza wspaniała grupa przygotowała akademie z okazji uroczystości Święta Edukacji Narodowej. Dzieci pięknie recytowały przygotowane wiersze oraz śpiewały piosenki. Na zakończenie wręczyliśmy podarunki pracowanikom przedszkola, które pare dni szybciej sami przygotowaliśmy.

Warsztay florystyczne

W wtorek dzieci brały udział w warsztatach florystcznych, które prowadziła florystka Pani Marcelina. Dzieci dowiedziały się jak należy przycinać kwiaty, do czego służy gabka florystyczna. Poznały w jaki sposób wykorzystywać dary jesieni raz jesienne kwiaty by stworzyć piękne dzieła. Każde dziecko miało możliwość samodzielnego komponowania bukietu w ozdobnej dyni. Przygotowane dynie z kwiatami posłużą nam jako prezenty dla innych Pań z przedskzola w Dniu Edukacji Narodowej.

Wirusoochrona

W dniu 11.10.2021 w naszej grupie odbyła się akcja ,,WIRUSOOCHRONA”. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie swoje i innych. Przypomniały sobie dokładne mycie rąk oraz otrzymały podarunki w postaci nawilżonych chusteczek oraz żelu antybakteryjnego dla dzieci od firmy ,,Błysk”

Dzień Drzewa

Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa w ramach programu  z zakresu edukacji regionalnej i ekologiczno-przyrodniczej. Dzieci dowiedziały się jak rośnie drzewo, poznały jego budowę. Miały możliwość poznania wielozmysłowego drzew poprzez dotyk, zapach i słuch. Na koniec zajęć metodą frottage odbiliśmy korę drzew oraz liście. Dzieci miały możliwość uzmysłowienia sobie, że warto sadzić nowe drzewa by nasze miasto Jastrzębie- Zdrój miało czym oddychać.

Pola Nadzei

W dniu 4.10.2021 dzieci z naszego przedszkola zasadziły sadzonki narcyzów w ramach współpracy z Domowym Hospicjum w Jastrzębiu Zdroju.

Spartakiada

W dniu 30.09.2021 nasze przedszkole brało udział w spartakiadzie przedszkolaków,, Baw się zdrowo i sportowo” Dzieci chętnie i z zadowoleniem brały udział w zawodach sportowcyh oraz prężnie kibicowali swoim rówieśniokom.

Szanowni Rodzice

W dniu 1.10.2021 w naszym przedszkolu odbędą się zdjęcia do kalendarza oraz do tablo absolwentów  na koniec roku. Bardzo prosimy by w tym dniu  dzieci przyszły ubrane odświętnie.

Szanowni Rodzice

W dnu 30.09.2021 całe przedszkole będzie uczestniczyć w wydarzeniu Spartakiada przedszkolaków ,,Baw się na wesoło”. W tym dniu wybieramy sie do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Bardzo prosimy by w tym dniu dzieci miały  ze sobą białą bluzke  na przebranie na zajęcia sportowe oraz  małe plecaki, gdzie schowamy buty zmienne zabrane z przedszkola. Bardzo prosimy by dzieci w tym dniu przyszły ubrane na sportowo. Można dodatkowo dołożyć małą wodę do plecaka dla dziecka. W tym dniu prosimy też o strój dostosowany do pogody ponieważ idziemy pieszo do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Szanowni Rodzice

W naszym przedszkolu rusza comiesięczna akcja zbierania nakrętek plastikowych. Bardzo prosimy zbierać nakrętki i przynosic je do sali ,,Wiewóreczek”.

Pierwszy dzień jesieni

 

20 września
Światowy Dzień Przedszkolaka

 

Dożynki Przedszkolne

W poniedzałek 20.09.2021 w naszym przedszkolu odbywały się ,,Dożynki przedszkolne”. Dzieci poznały jak wygląda praca rolnika. Tańczyły do muzyki regionalnej i miały możliwość zobaczyć strój regionalny.

Dożynki Zaproszenie Plakat

Drodzy Rodzice

W dniu 10.09.2021 nasze przedszkolaki wybieraja się na sprzątanie świata. Bardzo prosimy o strój stosowny do pogody.

Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców w dniu 8.09.2021 o godzinie 16:00 w sali ,,Wiewióreczek”

 

Szanowni Rodzice

Bardzo serdecznie prosimy o wpłaty na karty pracy do katechezy w kwocie 11 zł

 

Konsultacje z mgr Marceliną Łakotą w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 8:00-8:30

Konsulatcaje z mgr Izabelą Kapciak w każdą pierwszą środę miesiąca o godzinie 8:00-8:30

 

Godziny pracy wychowawcy grupy Pani mgr Marceliny Łakota:
poniedziałek: 8:00-11:00
wtorek:8:30-14:30
środa:12:00-15:00
czwartek:8:00-15:00
piatek:8:00-12:00

Godziny pracy Pani mgr Iwony Czeremcha:
poniedziałek: 11:00-15:00
środa: 8:30-12:00
piatek: 12:00- 15:00

Godziny pracy nauczyciela współorganizujacego proces kształcenia integracyjnego Pani  mgr Izabeli Kapciak:

poniedziałek: 8:30-12:30
wtorek: 8:30-12:30
środa: 8:30-12:30
czwartek: 8:30-12:30
piatek: 8:30-12:30