Grupa 6-latki integracyjne „Wiewiórki”

Jesienne lampiony

W wtorek w naszej grupie odbyły się zajęcia techniczne. Dzieci z starych słoików zrobiły jesienne lampiony.  Wykorzystaliśmy do tego słoiki, dary jesieni oraz farby. Dzieci samodzielnie wiązały sznurek u góry słoika.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14.10.2021 nasza wspaniała grupa przygotowała akademie z okazji uroczystości Święta Edukacji Narodowej. Dzieci pięknie recytowały przygotowane wiersze oraz śpiewały piosenki. Na zakończenie wręczyliśmy podarunki pracowanikom przedszkola, które pare dni szybciej sami przygotowaliśmy.

Warsztay florystyczne

W wtorek dzieci brały udział w warsztatach florystcznych, które prowadziła florystka Pani Marcelina. Dzieci dowiedziały się jak należy przycinać kwiaty, do czego służy gabka florystyczna. Poznały w jaki sposób wykorzystywać dary jesieni raz jesienne kwiaty by stworzyć piękne dzieła. Każde dziecko miało możliwość samodzielnego komponowania bukietu w ozdobnej dyni. Przygotowane dynie z kwiatami posłużą nam jako prezenty dla innych Pań z przedskzola w Dniu Edukacji Narodowej.

Wirusoochrona

W dniu 11.10.2021 w naszej grupie odbyła się akcja ,,WIRUSOOCHRONA”. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie swoje i innych. Przypomniały sobie dokładne mycie rąk oraz otrzymały podarunki w postaci nawilżonych chusteczek oraz żelu antybakteryjnego dla dzieci od firmy ,,Błysk”

Dzień Drzewa

Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa w ramach programu  z zakresu edukacji regionalnej i ekologiczno-przyrodniczej. Dzieci dowiedziały się jak rośnie drzewo, poznały jego budowę. Miały możliwość poznania wielozmysłowego drzew poprzez dotyk, zapach i słuch. Na koniec zajęć metodą frottage odbiliśmy korę drzew oraz liście. Dzieci miały możliwość uzmysłowienia sobie, że warto sadzić nowe drzewa by nasze miasto Jastrzębie- Zdrój miało czym oddychać.

Pola Nadzei

W dniu 4.10.2021 dzieci z naszego przedszkola zasadziły sadzonki narcyzów w ramach współpracy z Domowym Hospicjum w Jastrzębiu Zdroju.

Spartakiada

W dniu 30.09.2021 nasze przedszkole brało udział w spartakiadzie przedszkolaków,, Baw się zdrowo i sportowo” Dzieci chętnie i z zadowoleniem brały udział w zawodach sportowcyh oraz prężnie kibicowali swoim rówieśniokom.

Szanowni Rodzice

W dniu 1.10.2021 w naszym przedszkolu odbędą się zdjęcia do kalendarza oraz do tablo absolwentów  na koniec roku. Bardzo prosimy by w tym dniu  dzieci przyszły ubrane odświętnie.

Szanowni Rodzice

W dnu 30.09.2021 całe przedszkole będzie uczestniczyć w wydarzeniu Spartakiada przedszkolaków ,,Baw się na wesoło”. W tym dniu wybieramy sie do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Bardzo prosimy by w tym dniu dzieci miały  ze sobą białą bluzke  na przebranie na zajęcia sportowe oraz  małe plecaki, gdzie schowamy buty zmienne zabrane z przedszkola. Bardzo prosimy by dzieci w tym dniu przyszły ubrane na sportowo. Można dodatkowo dołożyć małą wodę do plecaka dla dziecka. W tym dniu prosimy też o strój dostosowany do pogody ponieważ idziemy pieszo do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Szanowni Rodzice

W naszym przedszkolu rusza comiesięczna akcja zbierania nakrętek plastikowych. Bardzo prosimy zbierać nakrętki i przynosic je do sali ,,Wiewóreczek”.

Pierwszy dzień jesieni

Światowy Dzień Przedszkolaka

Dożynki Przedszkolne

W poniedzałek 20.09.2021 w naszym przedszkolu odbywały się ,,Dożynki przedszkolne”. Dzieci poznały jak wygląda praca rolnika. Tańczyły do muzyki regionalnej i miały możliwość zobaczyć strój regionalny.

Dożynki Zaproszenie Plakat

Drodzy Rodzice

W dniu 10.09.2021 nasze przedszkolaki wybieraja się na sprzątanie świata. Bardzo prosimy o strój stosowny do pogody.

Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców w dniu 8.09.2021 o godzinie 16:00 w sali ,,Wiewióreczek”

Bardzo serdecznie prosimy o wpłaty na karty pracy do katechezy w kwocie 11 zł

Konsultacje z mgr Marceliną Łakotą w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 8:00-8:30

Konsulatcaje z mgr Izabelą Kapciak w każdą pierwszą środę miesiąca o godzinie 8:00-8:30